Solárne panely

Znížiť platbu za elektrinu, zvýšiť hodnotu vašej nehnuteľnosti a pomáhať vytvárať čistejšiu budúcnosť pre ďalšie generácie, sú len základné pozitíva, ktoré vám fotovoltika prinesie.

Využite naše služby a dlhoročné skúsenosti v oblasti solárnych systémov a fotovoltiky. Od návrhu riešenia priamo pre vás, cez dotačné možnosti až po samotnú realizáciu.  

Ponúkame vám riešenie na kľúč

Diskusia

Poradíme

Poradíme vám s výberom vhodného systému a výkonuLupa

Obhliadka miesta

Pred inštaláciou prídeme na obhliadku miestaNákladné auto

Dodanie

Kompletne zabezpečíme prípravu a dodanie fotovoltiky na mieru 


Skrutkovač

Montáž a starostlivosť

Montáž komponentov systému. Staráme sa o vás aj potom ako ste pripojení a vyrábate elektrinu.

Pokladnička

Štátny príspevok

Zabezpečíme všetky administratívne náležitosti pripojenia vrátanie vybavenia štátneho príspevku 


Skrutkovač

Nastavenie systému

Nastavíme systém, uvedieme do prevádzky a zaškolíme obsluhuPrečo FTV od nás?

Kľúč

Inštalácia na kľúč

Kľúč

Od prvého kontaktu spolu prejdeme vaše požiadavky, navrhneme vám optimálny systém solárnych panelov pre váš RD, či chalupu. Vypracujeme program návratnosti presne na vašu lokalitu a orientáciu nehnuteľnosti. Po samotnej montáži solárneho systému vypracujeme kompletnú dokumentáciu a vybavíme za vás dotácie. Vašou úlohou bude rozhodnúť sa a potom si už len každý mesiac užívať zníženú cenu elektriny.

Prasiatko

Finančný príspevok

Prasiatko

Ak máte riešenie dotované štátnym príspevkom, čaká sa v tomto kroku na jeho obdržanie - znova je od vás potrebná len súčinnosť. Možnosti využitia dotácii v roku 2020 sú stále aktuálne. Maximálny príspevok na FTV – 1 500 €.

Výkup elektriny

Výkup elektriny

Výkup elektriny

Prebytok elektriny vyrobený počas dňa, ktorý nespotrebujete a dodáte do distribučnej sústavy od Vás vykúpime. Viete teda využiť všetku vyrobenú elektrinu z vašej FTV.

Výhody fotovoltiky

Šetrite na účtoch za elektrinu

Fotovoltika je jedným z najekologickejších spôsobov výroby elektrickej energie

Podľa spôsobu zapojenia môžete získať zálohu energie v prípade výpadku prúdu

Zvyšujete hodnotu svojej nehnuteľnosti. Investícia s istotou návratnosti

Fotovoltika si vyžaduje minimálnu údržbu a technológia fotovoltického generátora je vysoko spoľahlivá

Online monitoring výroby aj spotreby energie

Podľa spôsobu zapojenia rozlišujeme tieto
základné typy fotovoltických systémov

Zvitok

ON-GRID (sieťový systém)

Systém je navrhnutý na úsporu nákladov za elektrickú energiu. Je to najčastejšie používaný systém zapojenia FV elektrárne. Elektrická energia, ktorá sa v danom momente vyrobí, primárne vyplní momentálnu spotrebu elektrospotrebičov v danej chvíli. To znamená, že elektrickú energiu nebudú v tej chvíli odoberať z verejnej siete, ale z fotovoltických panelov. Prebytky vyrobenej elektriny sa dodávajú do siete.

01

Solárny panel

OFF-GRID (ostrovný systém)

Systém priamo napojený na spotrebič (napr. aj celý dom). V tomto prípade je tak fotovoltický generátor, ako aj spotrebič galvanicky oddelený od distribučnej sústavy. Často je vyprodukovaná elektrická energia, ktorá sa nespotrebováva v reálnom čase zálohovaná pomocou batérií.

02

Batéria

HYBRID

Táto FV elektráreň je kombináciou ON-GRID a OFF-GRID systému. Pri tomto systéme si prebytky ukladáme do Li. batérií, so životnosťou cca 5000-8000 cyklov, odkiaľ neskôr, keď už samotný výkon FV elektrárne nepostačuje na pokrytie spotreby domu, čerpáme energiu a neodoberáme energiu zo siete.

03